• bilgi@4bakademi.com
4 Boyutlu Koçluk Hizmetleri

Niçin Koçluk? En başarılı, saygın, etkili insanların, ünlü sanatçıların, hatta devlet başkanlarının birer koçu olduğunu öğrenenler önce şaşırır. 'İşini iyi bilmese buraya kadar nasıl yükselirdi? Kim ona bir şey öğretebilir ki?' diye düşünülür. .

  • Gözden Kaçan Hususlar
  • Bireysel ve Kurumsal Koçluk Çözümlerimiz
Birincisi, hiçbir insan kendi yaşamıyla ilgili konularda yansız olamaz, zira iyi programlanmış makineler değiliz, karar ve davranışlarımızı etkileyen değerlerimiz, inançlarımız ve duygularımız var.

İkincisi, koçluk, 'danışmanlık' değildir. Bir koç, insanlara 'şunu şöyle yap, böyle yapma' demez, akıl vermez, yol göstermez. Kişinin kendisini dışarıdan görmesini sağlayacak sorular sorarak, geribildirimler vererek kendi yolunu kendi bulması ve gerçekçi kararlara kendi iradesiyle varması için yardımcı olur.

  Bireyler için geçerli olan şey, kurumlar için de geçerlidir. Kurumsal koçluk, kurumun tarafsız ve gerçekçi bir biçimde kendi kendisini gerçeklerin aynasında görmesine ve gerekli değişim ve atılımları kendi iradesiyle yapmasına yardımcı olmayı amaçlar.
4B Modeline dayanır: Hiçbir olay birbirinin aynı değildir. Her birey, kurum ve olay özgün olarak ele alınır, 4B Koçluk sistemi, anlık ve değişken gündemler içeren koçluk uygulamalarında bile koça bir metodoloji sunar, yapılandırılmış bir süreç izlenir.

  Özgündür: 4B Koçluk sistemi, psikoloji, sosyoloji, felsefe, mantık ve fizik gibi bilim dallarından esinlenmek ve örneklerini bu dallardaki bilimsel gerçeklerden almakla birlikte koçlukta uygulanan hiçbir sistemin kopyası değildir, orijinal bir sentezdir.
img
Bilgi almak için tıklayınız